Aktualności Aktualności

#SprzątaMY

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszym otoczeniu! W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Zapraszamy na stronę www.lasy.gov.pl, gdzie dzięki specjalnej zakładce #sprzątaMY i przygotowanej w niej aplikacji mapowej każdy łatwo odnajdzie najbliższe mu biuro nadleśnictwa, w którym otrzyma szczegółowe informacje o akcji w swojej okolicy.

Tego samego dnia w pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka) akcję oficjalnie zainauguruje Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej.

Pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe wiralowej akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FzU3bLD80R4

 

Nadleśnictwo Przasnysz serdecznie zaprasza do wspólnego sprzątania lasu już w najbliższy piatek (tj. 20.09.2019r.) w godzinach od 11:30 do 13:30. Akcja sprzatania odbędzie się na terenie leśnictwa Jednorożec oraz w poblizu miejscowości Leszno. Spotkanie z uczestnikami akcji w celu rozdania worków na śmieci oraz rękawiczek BHP jak i udzielenia dalszych instrukcji przewidziane jest o godzinie 11:30 przy drodze Jednorożec - Skierkowizna, na wysokości Cmentarza z I Wojny Światowej oraz w pobliżu miejscowości Leszno według załączonej mapy.

Koordynatorami akcji w Nadleśnictwie Przasnysz są:

Leśnictwo Jednorożec

-Podleśniczy Karolina Olesińska tel. 575 319 027

-Podleśniczy Wojciech Olesiński tel. 662 025 607

 

Miejscowość Leszno

-Komendant Posterunku Straży Leśnej Dariusz Sobotka tel. 600 057 937

-Strażnik Leśny Marek Gałach tel.: (29) 752 30 22 wew. 28

Serdecznie zapraszamy!