LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Majowy Nordic Walking

Majowy Nordic Walking

Już po raz kolejny przy pięknej pogodzie 13 maja 2018r. (niedziela) o godzinie 14.00 odbyła się impreza plenerowa o charakterze rekreacyjno-sportowym „Majowy Nordic Walking” zorganizowana przez Nadleśnictwo Przasnysz, na terenie obiektu edukacyjnego „Przejmy”.

W tegorocznym spotkaniu i marszu uczestniczyło ok. 40 osób.

Po rejestracji i powitaniu uczestników, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadziła pogadankę, bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym „ B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Jak co roku nie zabrakło elementów odblaskowych dla uczestników marszu.

Tak przygotowani udaliśmy się z instruktorkami na rozgrzewkę i naukę marszu z kijkami, aby za chwilę wyruszyć na ścieżkę edukacyjną. 

Po przejściu około 2 kilometrów nastąpiła chwila przerwy na instruktarz uzupełniający oraz podział uczestników na grupy, pierwsza ruszyła na 5 kilometrową trasę, a druga zaawansowana i z lepszą  kondycją  wybrała przemarsz trasą 10 kilometrową.

Podczas marszu odbywały się ćwiczenia i zabawy, które pomogły odetchnąć i bardzo integrowały grupę. 

Po przybyciu na obiekt wykonaliśmy jeszcze ćwiczenia rozciągające, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i przy ognisku  zjedliśmy zasłużoną kiełbaskę.

Po posiłku odbyło się losowanie nagród i zagadki edukacyjne. W tym roku tematem zagadek były przysłowia i powiedzenia związane z lasem.

Leśne zagadki wywołały wśród uczestników istną burze mózgów i wspólnie odgadywaliśmy przysłowia i hasła, bawiąc się przy tym doskonale.     

Grupa osób chodzących z kijami ta zaawansowana, jak i stawiająca pierwsze kroki mogła spotkać się w większym gronie, podszkolić umiejętności i wymienić doświadczenia.   

Impreza odbyła się w niesłychanie miłej atmosferze, uczestnicy deklarowali swoje przybycie na następny rok.

Do zobaczenia na ścieżce, kije w dłoń.

 

Uczestnik marszu edukator Nadleśnictwa Przasnysz:  Ewa Bartoszewska.

Zdjęcia: Bogdan Bartoszewski