LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Powrót

Promocja zdrowia

Promocja zdrowia

Nadleśnictwo Przasnysz w promocji zdrowia

16 czerwca był dniem zarezerwowanym dla zdrowia. Tego dnia na przasnyskim rynku odbyła się zorganizowana przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w ramach Mazowieckich Dni Zdrowia impreza promująca zdrowy styl życia. Wśród licznych stoisk, pokazów i atrakcji nie zabrakło przasnyskich leśników.

Dyskusjom o pozytywnym wpływie lasu na zdrowie nie było końca. W naszym „zielonym namiocie” można było poczuć zapach roślin naszych lasów: pokrzywy, mięty, rumianku maliny, dzikiej róży,  czy jałowca. Opowiadaliśmy o ich nieocenionych właściwościach zdrowotnych  i szerokim zastosowaniu.

Rozmawialiśmy także o grzybach, uczyliśmy odróżniać te jadalne od trujących. Edukowaliśmy o roślinach trujących, przestrzegaliśmy przed poparzeniem barszczem Sosnowskiego i szkodliwym działaniem toksyn cisa pospolitego. Dużo było także rozmów o kleszczu, boreliozie i postępowaniu w przypadku ukąszenia.

Ponadto na stoisku zaprezentowaliśmy wystawę przyrodniczą, dzięki której odwiedzający mogli rozpoznawać zwierzęta żyjące w naszych lasach. Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci – zajęcia plastyczne, krzyżówki, rebusy cieszyły dużym zainteresowaniem.

 

Tekst: Marta Ślubowska

Zdjęcia: Mariusz Rostkowski