Asset Publisher Asset Publisher

Back

KONFERENCJA DLA ZULI

KONFERENCJA DLA ZULI

Pokazy pracy maszyn na specjalnym polu manewrowym oraz pokazy pracy maszyn w lesie - to wszystko można było zobaczyć na kolejnej Konferencji dla zuli.

W ubiegłą sobotę odbyła się październikowa Konferencja dla zuli na lotnisku w Przasnyszu. Organizatorem imprezy była Gazeta Leśna wraz z portalem FIRMY LESNE.pl i eROBOCZE.pl. Pokazanych zostało kilkadziesiąt maszyn leśnych, w tym harwestery, forwardery, skidery, przyczepy zrywkowe i wiele innego sprzętu.

Patronat honorowy nad KONFERENCJĄ DLA ZULI objęli:

Piotr Czyżyk – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie,

Zenon Szczepankowski – Starosta Powiatu Przasnyskiego,

Mariusz Rakowski – Prezydent Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej.

Jedną z atrakcji Konferencji była kolejna edycja Polish Forestry Challenge, tym razem były to Zawody Operatorów Forwarderów. Zawody polegały na wykonaniu precyzyjnych zadań, dzięki którym operatorzy mogli wykazać swoje umiejętności.

Oprócz rywalizacji pomiędzy Operatorami Forwarderów można było uczestniczyć w pokazach pracy maszyn na placu manewrowym oraz w lesie, gdzie testowane były maszyny leśne w terenie. Imprezie towarzyszyło również doradztwo specjalistów oraz bogata oferta wystawców: od niewielkich narzędzi ręcznych poprzez największe pługi, sadzarki, rębaki, przyczepy leśne, skidery, forwardery i harwestery. Przasnyscy leśnicy również zaprezentowali ekspozycję przedstawiającą różnorodne funkcje lasu. Można też było porozmawiać z leśnikami na zagadnienia związane z gospodarką leśną, czy też ochroną przyrody.

Konferencja była okazją do spotkań i wymiany doświadczeń ludzi z branży leśnej, podczas której były propagowane nowe, bezpieczne technologie i sposoby pracy maszyn.   

Równoległe z Konferencją dla zuli w Przasnyszu, w tym samym miejscu, odbyła się impreza dla branży budowlanej: eROBOCZE SHOW, w ramach której prezentowane były pokazy i testy maszyn, ale i też zawody dla operatorów koparek, koparko-ładowarek i ładowarek.

Zdjęcia: Mariusz Rostkowski